Depolama ve Soğutma

Soğutma


Kaliteli ve hijyenik üretimin önemli aşamalarında biri malzemelerin muhafaza koşullarıdır. Bu nedenle KERVAN CATERİNG binasında soğuk hava depoları önemli bir yere sahiptir. temiz ve hijyeniktir.


Depolar; şarküteri deposu, sebze-meyve deposu, kuru gıda-bakliyat deposu ve et deposu olarak ayrılmıştır. Bu ayırım, her besin grubunun farklı ısılarda korunması esasına göre yapılmıştır. Depolar, işlediği ve ısılarının ideal derecelerde tutulması için Gıda mühendisleri tarafından günlük olarak kontrol edilir.


Kalite birimimizce kabulleri yapılan ürünler görevli personel tarafından türlerine ve özelliklerine göre ayrılıp, kuru erzak ve soğuk hava depolarına Depo Yerleşim Talimatına göre yerleştirilir. Uygun olmayan ürünler ise uygun olmayan ürünün kontrolü prosedürüne göre gerekli işlemlere tabi tutulup, red alanına alınır.


Depo içine girdikten sonra gıda ürünleri görevli personel tarafından ürün tanıtma etiketleri ile etiketlenir. İlk giren ilk çıkar kuralına göre üretime sevk edilir.

Depolama


Firmamız yemek üretimi yapmak için alınan malzemeleri, sağlam, temiz, güvenli hijyenik ve standartlara uygun olmasına dikkat ederek, uzman elemanların kontrolü altında üretime hazırlamaktadır.


Her ürün belirtilmiş sıcaklık ölçülerine göre uygun olan depolarda muhafaza edilmektedir. Kuru gıda ve diğer depolarımızda ürünlerin duvar, tavan ve yere teması en aza indirgenmiştir. Önce gelen önce çıkar ilkesi esas alınmıştır.


Daima müşteri memnuniyetini ve güvenini kazanmayı ilke edinen firmamız, güvenli ve tanınmış firmalardan sağlık kurallarına uygun ve seçerek aldığı malzemeleri gıda yönetmeliklerine uygun olarak muhafaza etmektedir.